AKTUALNOŚCI

Aktualności 

Tu dowiesz się o działaniach, które na bieżąco podejmujemy.

ZNAK BUDOWLANY B – Krajowa Ocena Techniczna – zmiana okresu przejściowego dla rozporządzenia dot. znakowania znakiem budowlanym i krajowej deklaracji właściwości użytkowych

Portal Edukacyjny „KRAJOWA OCENA TECHNICZNA” informuje o sukcesie. Od ponad 6 miesięcy byliśmy zaangażowani w inicjatywę dot. przedłużenia okresu przejściowego związanego z obligatoryjnym uzyskaniem krajowej oceny technicznej na nowe grupy wyrobów budowlanych.  Brak przesunięcia terminu groził poważnymi skutkami w sektorze budowlanym, w szczególności w sektorze produkcji i generalnego wykonawstwa.  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju odpowiedziało pozytywnie na prośbę  i przesunęło okres przejściowy z 1 lipca 2019 r do 31 grudnia 2020, za co bardzo dziękujemy. Jednego jednak nie przewidzieliśmy, że na wejście w życie przepisu potrzeba czasu. Problem polega na tym, że zmiana rozporządzenia jest w fazie projektu i zanim zostanie zakończona procedura legislacyjna, to nadal będzie obowiązywała data 01 lipca 2019. Oznacza to, że ta z pozoru trywialna sprawa może przysporzyć wiele poważnych problemów dla producentów oraz importerów wyrobów budowlanych, w tym utrata kontraktów, opóźnienia w płatnościach, a nawet bankructwo.   Obecny okres (wakacje) dla firm budowlanych to żniwa, a brak możliwości sprzedaży lub nie wywiązanie się w terminie z umów w tym okresie oznacza znaczące straty, a nawet bankructwo.  Te firmy, które uporały się z papierami mają znaczącą przewagę, co oznacza, że mogą dyktować ceny.  Nasz zespół ekspertów opracował plan mający na celu łagodzenie skutków opóźnienia i możemy choć trochę zapobiec tego typu sytuacji, natomiast z każdym dniem do 1 lipca jest coraz mniej czasu.

Zapraszamy do wstępnego zgłoszenia się na szkolenie, na którym przekażemy najważniejsze porady co należy zrobić, aby przetrwać okres od 1 lipca do czasu kiedy zmiana rozporządzenia wejdzie w życie, czyli będzie prawnie wiążąca. Problem jednak polega na tym, że określone czynności należy wykonać przed 1 lipca, zarówno sprzedawca, dystrybutor, producent oraz importer, później już może być za późno i czynności jakie należy wykonać mogą być bardziej kosztowne. Szkolenie będzie przeprowadzone zdalnie przez platformę e-learningową. Więcej informacji uzyskacie zgłaszając się pod adres szkolenia@kot.edu.pl lub kontakt@kot.edu.pl

Szkolenie jest dedykowane dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.SZKOLENIE pt.: Co projektant budowy wiedzieć powinien o zasadach poświadczania właściwości użytkowych materiałów i wyrobów budowlanych?

Szkolenie odbyło się 08.05.2018 roku w Warszawie dla firmy ILF. Spotkanie prowadził mgr inż. Dariusz Zgorzalski dla ponad 20-osobowej grupy projektantów budowy i nie tylko. W ramach szkolenia Dariusz przygotował ciekawą i wyczerpującą temat prezentację. Między slajdami słuchacze chętnie podejmowali rozmowę i zadawali interesujące ich pytania. Przyjazna atmosfera panowała na szkoleniu od początku do końca. Miłym gestem ze strony firmy było podanie kawy i pysznych ciastek 😉 Na koniec Dariusz został sfotografowany wraz z chętnymi słuchaczami. To szkolenie było naprawdę wyjątkowe.